Aktuálne informácie

Najnovšie informácie pre Vás

ODHLASOVANIE Z OBEDOV NA ŠTVRTOK A PIATOK (17. a 18.12.2020)

Chcela by som poprosiť rodičov (ako aj zamestnancov škôl ), ktorí už teraz vedia, že ich dieťa v posledné dva vyučovacie dni nepríde do školy, nezúčastní sa vyučovania, aby nám to telefonicky prípadne cez eskoly, čím skôr oznámili z dôvodu objednávok tovaru a ročnej uzávierky.

Za porozumenie ďakujem.

                                                                                                                                          Pridané 14.12.2020


OBEDY ZADARMO V ROKU 2021

Podľa medializovaných správ sa zatiaľ obedy "zadarmo" nerušia, teda minimálne do 30.6.2021 pokračujú obedy zadarmo v terajšom režime. Naďalej ostáva, že deti na I. stupni majú obed bez poplatku. Deti na II. stupni doplácajú 0,03€ za každý odobratý obed. Viac informácii k poplatkom tu . 

V priebehu mesiaca január 2021 Vám budú zasielané informácie o platbe za obdobie od januára do júna 2021. 

                                                                                                                                          Pridané 14.12.2020


Doplatok stravného pre žiakov 5. ročníkov

Nakoľko sa blíži koniec kalendárneho roka, nesmú byť v účtovníctve evidované nedoplatky na stravnom, dnes sme rodičom žiakov 5. ročníkov odoslali informácie ohľadom úhrady stravy - doplatku, za mesiace september-december 2020. Vyššie ročníky (okrem pár výnimiek) do konca kalendárneho roka nebudú uhrádzať tento doplatok, nakoľko sa strava v mesiacoch marec až máj nepripravovala, žiakom teda vznikli preplatky, ktoré pokrývajú náklady na stravu až do konca kalendárneho roka.

Pri žiakoch 5. ročníkov, keďže prechádzali z 1. stupňa, kde bol obed bez doplatku rodičov, tak im úhrada chýba. Určili sme jednotnú výšku, teda 2,00 €, keďže ešte nie je jasné, či sa žiaci v decembri vrátia do škôl. V prípade, že nastúpia až v januári, všetky nevyčerpané peniaze sa samozrejme prenášajú do ďalšieho obdobia.

Jedná sa o doplatok k strave, nakoľko je stravná jednotka pre 2. stupeň vo výške 1,23€ a štátna dotácia pokrýva iba časť, teda 1,20€, zvyšné 0,03€ za každý odobratý obed uhrádza rodič. Viac sa dozviete v sekcii Obedy zadarmo .

Prosíme Vás o uhradenie tohto poplatok v čo najkratšom čase.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané 18.11.2020


STRAVOVANIE OD 26.10.2020 

Strava sa pripravuje len pre deti na I. stupni, ktoré sú prítomné na vyučovaní (nutné sa ráno pri vstupe do školy čipnúť) a pre zamestnancov škôl.

Od 26.10.2020 II. stupeň základných škôl prechádza na dištančnú výučbu. Nie je nutné deti odhlasovať zo stravy - odhlásené sú automaticky.

Prosím pedagogických zamestnancov, ktorí si neprajú obed, aby sa vopred odhlásili zo stravy.

Termíny jesenných prázdnin sú nasledovné:

30.10. - 2.11.2020 /piatok a pondelok/

6.11. - 9.11.2020 /piatok a pondelok/

"Jesenné prázdniny sa posúvajú na 30. októbra 2020, pričom 2. novembra, 6. novembra a 9. novembra budú prázdniny tiež," uvádza sa na webe rezortu obrany. Ide vždy o piatok a pondelok pred a po celoplošnom testovaní. (zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/2234092-jesenne-prazdniny-sa-posunu-kvoli-testovaniu)

Správu budeme aktualizovať.

Pridané 23.10.2020


ÚHRADA STRAVY v prípade zrušenia štátnej dotácie od 1.1.2021

Nakoľko naďalej platí štátna dotácia na obedy pre deti ZŠ, žiaci I. stupňa majú stravu bez doplatku rodiča (je nutné prosím neúčasť v škole ohlásiť telefonicky alebo online - čip neslúži na odhlasovanie stravy a neodhlásenú a neprevzatú stravu bude uhrádzať rodič), žiaci II. stupňa doplácajú 0,03€ za jeden obed (ostali nám nevyčerpané peniaze z mesiacov marec, apríl, máj - šeky zatiaľ nedávame).

Pravdepodobne od 1.1.2021 sa táto štátna dotácia ruší a každý rodič dostane dvojnásobný daňový bonus. 
Šeky na úhradu teda dostanete najskôr v mesiaci december 2020, tie bude nutné uhradiť do 20.12.2020. 


NÁVRATKA k online prihláške

Tak ako je nutné pri nástupe do školy odovzdať Zdravotný dotazník či Vyhlásenie o bezinfekčnosti, prosím nezabudnite vytlačiť, vypísať a podpísať aj návratku, ktorá slúži ako potvrdenie Vami vypísanej online prihlášky. Návratku stačí odovzdať v jedálni, keď príde dieťa na obed, prípadne zaslať oscanovú mailom k nám.  Po odovzdaní návratky Vám zašleme emailom prihlasovacie údaje k aplikácii, ktorá bude slúžiť na prihlasovanie a odhlasovanie stravy pre Vaše dieťa, dozviete sa či Vaše dieťa bolo na obede, prípadne či máte všetko uhradené.

Aplikáciu si stiahnete tu . Tieto prihlasovacie údaje budete vedieť využívať aj bez aplikácie, a to priamo na stránke Eskoly.sk .

Návratku si stiahnete nižšie.
OBEDY ZADARMO - ŠTÁTNA DOTÁCIA

Štátna dotácia, tzv. obedy zadarmo pokračuje aj naďalej. Podľa voľne dostupných informácií by to tak malo byť minimálne do 31.12.2020. Naďalej teda platia poplatky ako doteraz:

ŽIACI l. STUPŇA 1,15€ - bez doplatku

ŽIACI ll. STUPŇA 1,23€ - doplatok na jeden obed 0,03€, čo je v prepočte 6,00€ na celý školský rok

Diétne stravovanie

ŽIACI l. STUPŇA 1,38€ - doplatok na jeden obed 0,18€

ŽIACI ll. STUPŇA 1,48€ - doplatok na jeden obed 0,28€


O zmenách Vás samozrejme budeme včas informovať. ODHLASOVANIE OBEDOV ONLINE

V priebehu tohto týždňa Vám začneme zasielať prihlasovacie údaje, ktoré budete potrebovať pre prihlásenie sa do aplikácie JEDALEN, cez ktorú budete vedieť odhlásiť dieťaťu obed online. Tieto údaje je možné samozrejme využívať aj bez aplikácie, a to priamo na stránke Eskoly.sk .  Údaje, ktoré dostanete nefungujú na stránke Edupage, tieto údaje využívate iba na vyššie menovaných stránkach/aplikáciách.

VYSVETLIVKY: 

Ak Vaše dieťa prihlásite/odhlásite cez web do 15.00:

zmeny stihneme načítať v daný deň - v určitých časových intervaloch ( na stránke eskoly sa Vám pozadie na dňoch v jedálnom lístku zafarbí na zeleno, v aplikácii napíše hore vpravo zeleným písmom potvrdené). 

Prihlásenie/ odhlásenie, ktoré urobíte po 15.00:

 bude načítané až po 7.00 hodine ráno nasledujúci pracovný deň, takže kým  tak neurobíme u nás v programe, v jedálnom lístku na stránke eskoly bude pozadie na dňoch v jedálnom lístku žlté, v aplikácii bude celé pozadie červené, vpravo hore červeným písmom nepotvrdené. 

Zmeny, ktoré budete robiť v čase od 7,00 do 8,00 hod. daného dňa:

budú aktualizované priebežne.

Po 8.00 hod. vo výnimočných prípadoch volať do jedálne na tel.číslo 055/6422 495. 


V prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte a kontaktujte nás. Ďakujem. Dúfam, že všetko spustíme bez zbytočných komplikácií :) 

V prípade, že sa ráno dieťa nečipne, príde neskôr alebo si neprosí obed, je nutné to ohlásiť v školskej jedálni. 

Upozorňujeme stravníkov, že čip nenahrádza odhlasovanie z obedov, je naďalej potrebné odhlasovať sa obvyklým spôsobom, a to deň vopred, alebo ráno do 8:00 hod. telefonicky alebo aj online.

Pridané dňa 8.9.2020